Gelezen | Yesteryear van Caro Claire Burke

Natalie Heller Mills is een traditionele Amerikaanse huismoeder, die haar pioniers-lifestyle van rauwe melk en zelfgemaakt zuurdesembrood verkoopt aan haar miljoenen volgers op sociale media. Haar boerderij is een idylle, haar man een knappe cowboy en haar zes kinderen zijn stuk voor stuk verrukkelijk. Dus wat maakt het uit dat er nanny’s, een producer en luxe keukengerei achter de coulissen schuilen? Wat Natalies volgers niet weten, kan geen kwaad. Haar leven is perfect. Tot ze op een ochtend wakker wordt in een vreemde, gruwelijke versie van de werkelijkheid. Haar huis, haar man, haar kinderen – ze zijn allemaal vertrouwd, maar er klopt iets niet… Is dit een hoax? Een realityshow? Wordt ze op de proef gesteld door God? Door Satan? Natalie beseft twee dingen: dit is niet haar prachtige leven en ze moet hoe dan ook ontsnappen.

Dit boek is de laatste tijd heel erg gehyped, en de beschrijving maakte me nieuwsgierig, dus ik zette het op mijn e-reader.
In eerste instantie vond ik het eigenlijk nogal saai en langdradig, en ik begreep niet zo goed waar het massale enthousiasme vandaan kwam. Maar ik ben blij dat ik Yesteryear toch een kans heb gegeven en het boek heb uitgelezen, want hoe dichterbij het eind, hoe meer de hele situatie duidelijk wordt. De uiteindelijke ontknoping had ik waarschijnlijk van mijlenver aan moeten zien komen, maar ik had het echt niet door. De schrijfster heeft me goed op het verkeerde been weten te houden.
Los van dat ik het boek in eerste instantie wat langdradig vond is het natuurlijk wel een interessant onderwerp. Gezinsvloggen, de keerzijde en de gevolgen daarvan voor de gezinsleden, geloof, genderrollen, traditie. Geloof komt overigens door de hoofdstukken heen naar voren, maar het is zeker geen zoetsappige promotie van het christendom.
De hoofdpersoon vond ik absoluut niet sympathiek, maar ik denk ook niet dat dat de bedoeling was. Desondanks is ze wel boeiend.
Als je de onderwerpen interessant vindt is dit boek wat mij betreft toch een aanrader, maar je moet wel even door een flink deel heen. Geef het een kans, als je wil natuurlijk.

De link in deze post is een affiliate link. Zie mijn disclaimer voor meer info.

Klets gezellig mee

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.