Eén van mijn doelen van oktober was om eens lekker te shoppen in mijn eigen kledingkast. Leuke kleren herontdekken, nieuwe combinaties maken en kijken waar ik me nou echt lekker in voel. Halverwege de maand besloot ik daar een ’30 dagen, 30 outfits’ challenge van te maken, dertig dagen lang iedere dag iets anders. Ik ben daar inmiddels een paar dagen mee bezig.

Ik ben nooit echt een modemeisje geweest. Ik draag wat ik zelf mooi vind, waar ik me prettig in voel, en vooral wat ook lekker zit.
Vroeger was dat heel veel zwart. Niet eens per se omdat dat verhullend zou zijn, niet om mijn lichaam te verstoppen, maar hoe meer ik erover nadenk, hoe meer ik tot de conclusie kom dat ik wel mezelf in het algemeen verstopte. Ik hoefde niet zo nodig op te vallen, zwart kan altijd en staat eigenlijk iedereen wel. Maar ik begon het ook saai te vinden. En toen vriendlief een paar jaar geleden eens zei dat alles in mijn kast op elkaar leek had hij eigenlijk wel gelijk.
Ja, mijn zwarte jurkjes waren allemaal totaal verschillend (echt!), maar het waren wel allemaal zwarte jurkjes. En zwarte broeken. En zwarte shirts. En… je snapt het wel. Niet dat ik helemaal nooit kleur droeg hoor, maar het meeste in mijn kast was neutraal.
De laatste paar jaar ben ik steeds meer kleur aan mijn kledingkast toe gaan voegen. Eerst vooral de zomershirts, maar een tijdje terug kocht ik ook een paarse, en iets later een koningsblauwe broek. Ik hou ook nog steeds van neutraal, maar zelfs mijn neutrale kleding is een stukje lichter geworden in de loop van de jaren Ik heb zeker nog wel zwart hoor, voornamelijk basics, en die hou ik er ook zeker in, maar ik combineer het inmiddels graag met een kleurtje.
Al moet ik soms wel even over een drempel heen hoor. De broeken bijvoorbeeld, ik vind ze fantastisch, maar ze waren wel een stukje uit mijn comfortzone, en als ik ze draag moet ik nog steeds wel eens wennen aan mijn spiegelbeeld.
Naast mijn voorkeuren is ook mijn lijf natuurlijk veranderd, en dat verandert hopelijk nog een beetje meer. In de aanloop naar mijn heupoperatie ben ik zwaarder geworden, en ging kleding die ik had minder lekker zitten, waardoor ik het minder droeg. Sommige dingen pasten ook niet meer bij me en zijn bijvoorbeeld op Vinted terechtgekomen, van andere dingen kon ik het niet over mijn hart verkrijgen om ze weg te doen, omdat ik ze wel erg leuk vond. Met inmiddels bijna twintig kilo minder zitten veel van die dingen nu veel lekkerder en ben ik ze langzaamaan weer aan het herontdekken.
En zo ontstaan natuurlijk nieuwe outfits, nieuwe combinaties en zo ontstond ook deze challenge in mijn hoofd. Het idee is dus om dertig dagen lang iedere dag net iets anders te dragen door verschillende combinaties te maken en dingen op te duikelen die ik bijna vergeten was. Dertig dagen, dertig outfits. Dat gaan natuurlijk vooral outfits voor de koudere helft van het jaar zijn, dus misschien doe ik hem over een half jaar nog wel een keer met de zomerse kleding.
Ik ben en word geen modeblogger, ik heb ook geen verstand van mode, maar ik vind het wel steeds leuker om nieuwe winkels te ontdekken en inspiratie op te doen op social media, en om er allemaal net wat meer werk van te maken. Ik draag nog steeds wat ik leuk vind en wat fijn zit, maar ik ben wel een beetje mijn eigen stijl aan het (her)ontdekken. Ik ben benieuwd wat er voorbij gaat komen.

Leuke uitdaging en je wordt er ook wat creatiever door. En wauw, al 20 kg kwijt! Super knap.
Als ik op vakantie ga probeer ik met zo min mogelijk kleding zoveel mogelijk combi’s te maken haha. Hoef ik niet zoveel mee te slepen.
LikeLike
Bijna he, ik ben er nog net niet 😉 Op vakantie neem ik ook het liefst zo weinig mogelijk mee.
LikeGeliked door 1 persoon
Ik heb dit in het verleden ook al eens gedaan! Leuke uitdaging, je wordt er inderdaad wel wat creatiever van.
LikeLike