Ik heb een behoorlijke voorraad moestuinzaad, en van tijd tot tijd zoek ik weer een andere manier om deze te organiseren. Want helemaal tevreden ben ik eigenlijk nooit geweest. Tot nu, denk ik, volgens mij heb ik eindelijk de voor mij ideale manier gevonden.

Vroeger, toen ik net begon met de moestuin bij huis, had ik een laatje in de schuur waar ik alles bewaarde. Helaas zaten daar ook muizen, en dat was dan weer niet zo handig bij de zaadjes. Tijd voor iets anders dus.
Ik had niet zoveel voorraad, dus ik besloot zo’n plastic bakje van de afhaalchinees te gebruiken, daar kon alles in staan. Ik zette ze in een kast in huis, en toen ik dat een tijdje zo had bedacht ik dat ik ze wel op zaaivolgorde kon zetten. Ik maakte een mooi georganiseerd bakje, met zelfs geïmproviseerde tabblaadjes voor de verschillende maanden. Maar dat werd natuurlijk al snel te klein.
Tijd voor iets groters dus, een oude koektrommel werd het deze keer. Die heeft het een paar seizoenen volgehouden, maar uiteindelijk werd deze natuurlijk ook veel te klein. Bovendien miste ik mijn tabblaadjes. Ik wilde dus weer iets anders.
Online zag ik verschillende bewaardozen en koffers, die ik eigenlijk veel te duur vond. Maar ik zag ook mensen die het in een fotoboekje bewaarden. Dat leek me wel wat. Dan kon ik ze ook weer per maand organiseren. Ik had nog wel een oud fotoboekje liggen wat ik verder niet meer gebruikte.
Maar in de praktijk bleek al snel dat dat niet helemaal werkte zoals ik bedacht had. Zaden zijn natuurlijk een stuk dikker dan foto’s, en het boekje ging niet dicht. Hoe deden anderen dat dan? Ah, dat waren fotoboeken in zo’n multomap, dan heb je natuurlijk een stuk minder last van de dikte. Natuurlijk.
Ik besloot het fotomapje te laten voor wat het was, en wilde toch maar weer een bakje met tabbladen. Het liefst een mooie donkere, goed afgesloten bak, die dan toch in de schuur zou kunnen staan. Scheelt binnen weer. Helaas zijn de meeste bakken die ik kon vinden doorzichtig. Bij de Duitse supermarkt had ik uiteindelijk geluk: ik vond er een gereedschapskistje met de ideale afmetingen. En nog voor weinig geld ook, zoals we gewend zijn van de Duitse supermarkt. Die moest mee.

Inmiddels heb ik de zaadjes weer mooi op volgorde in het bakje staan. Met tabblaadjes. Ik heb zelfs op basis van verschillende tuinkalenders op de tabblaadjes gezet wat je die maand nog meer in de tuin kunt doen behalve zaaien, zoals het checken van de nestkastjes of snoeien. En ik kan op deze manier meer zaden toevoegen zonder een half fotoboekje leeg te moeten halen.
Voor het eerst ben ik helemaal tevreden over mijn bewaarbak, dus ik denk dat deze het wel een tijdje vol gaat houden.

Handig met die tabbladen! Dat oogt weer een stukje overzichtelijker 🙂
LikeGeliked door 1 persoon
Ziet er ordelijk uit.
Heel goeie tips die ook een moestuin hebben.
LikeLike